УКРАЇНА
 
 
 
 
Меню

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Новини
  Гість | Вхід | Реєстрація |
Назад Назад

Всесвітній день мігруючих птахів

Щороку з метою підвищення обізнаності з питань, що стосуються вивчення та збереження мігруючих птахів у всьому світі міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day), який цьогоріч припадає на 8 травня. Відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів – це глобальна кампанія, мета якої полягає в розширенні знань про мігруючих птахів, їх місця проживання та шляхи пересування.
Галицький національний природний парк відіграє важливу роль у міграційних процесах своїми унікальними штучними та природними водними об’єктами як комфортне місця для перепочинку та зимівлі мігруючих водоплавних птахів. Особливо це стосується водно-болотного угіддя міжнародного значення – Бурштинського водосховища, яке було споруджене у 1965 р. у руслі р. Гнила Липа (ліва притока р. Дністер) для обслуговування теплової електростанції. Це найбільша незамерзаюча водойма на Прикарпатті площею 1260 га та середньою глибиною 4 м. У зв’язку з підвищеною температурою води та великою площею мілководь на водосховищі є сприятливі умови для формування багатої кормової бази запасів для тисяч мігруючих та зимуючих птахів. Це єдине на Прикарпатті місце зимової концентрації гідрофільних птахів при критично низьких температурах повітря і замерзанні інших водойм. Чисельність водоплавних видів птахів найвища під час весняної міграції, становить від 7 до 22,3 тис. особин. Переважаючим видом є крижень (Anas platyrhynchos), менш чисельними є гоголь (Bucephala clangula), свищ (Anas рenelope), попелюх (Aythya fеrina), гуменник (Anser fabalis), крех великий (Mergus merganser), гуска білолоба (Anser albifrons), гуска сіра (Anser anser), крех малий (Mergellus albellus). Водосховище є важливою територією для збереження Європейських та Чорноморських популяцій креха великого (більше 4%), гоголя (більше 3%), креха малого (більше 1%), гуменника (більше 1%).
У зимовий період тут також регулярно реєструються пірникоза велика, чепура велика, лебідь-шипун, чирянка мала, чернь чубата, лиска, мартин звичайний, мартин жовтоногий, мартин сивий, рибалочка та інші. Час від часу тут можна помітити гагару чорношию, чернь морську, турпана, морянку, мартина чорнокрилого, лебедя-кликуна та інших рідкісних для заходу України видів.
Бурштинське водосховище давно стало місцем паломництва науковців орнітологів, бердвотчерів та просто любителів природи. Тут функціонує еколого-пізнавальна стежка вздовж водосховища, яка сприяє розвитку орнітологічного туризму. Галицький НПП спільно з Нідерландським підприємством Silence TV Europe, розробили унікальний апаратно-програмний комплекс для спостереження за птахами. За допомогою програми науковці та орнітологи-аматори мають можливість цілодобово проводити дослідження, ідентифікувати птахів та системно аналізувати стан популяцій, вивчати поведінку і фенологію міграцій.

 
Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк