УКРАЇНА
 
 
 
 
Меню

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Новини
  Гість | Вхід | Реєстрація |
Назад Назад

Водно-болотні угіддя міжнародного значення в Івано-Франківській області

Тепер в Івано-Франківській області теж є водно-болотні угіддя міжнародного значення. Особливо приємно, що два з них повністю або частково розташовані в межах нашого парку. Це відповідно Бурштинське водосховище та нижня частина річка Дністер зі старицями і деякими притоками. 
Бурштинське водосховище, одне з найбільших незамерзаючих водойм Західної України. Воно споруджене в 1965 р. у руслі р. Гнила Липа (ліва притока р. Дністер) для обслуговування теплової електростанції. Площа водойми 1260 га, середня глибина 4м. Водосховище входить до складу Галицького національного природного парку без вилучення в основного землекористувача – Бурштинської ТЕС (компанія ДТЕК). Це важливий кормовий біотопй для великої кількості мігруючих і зимуючих водоплавних птахів.
Чисельність водоплавних видів птахів найвища під час весняної міграції і становить від 7 до 22,3 тис. особин. Домінуючим видом є Anas platyrhynchos, менш чисельними є Bucephala clangula, Anas рenelope, Aythya fеrina, Anser fabalis, Mergus merganser, Anser albifrons, Anser anser, Mergus albellus. На водосховищі одночасно реєстрували: до 480 ос. Mergus merganser, що становить більше 2,3% від Північно-Східно Європейської та Чорноморської популяції; більше 2000 ос. Bucephala clangula ( 6,6% від Західно-Сибірської і Північно-Східно-Європейської та Чорноморської популяції); 350 ос. Mergellus albellus (1,4 % від Північно-Східно-Європейської, Чорноморської та Східно-Середземноморської популяції). 
Водосховище відповідає 5 критеріям:
Критерій 1: Репрезентативні, рідкісні або унікальні природні або майже природні типи водно-болотних угідь. Критерій 2: Рідкісні види та екологічні угруповання, що знаходяться під загрозою. Критерій 4: Підтримка на критичній стадії життєвого циклу або в несприятливих умовах. Критерій 5: >20,000 водоплавних птахів. Критерій 6: >1% популяцій водоплавних птахів. 
Угіддя є унікальним фрагментом заплави верхів’я р. Дністер. До його складу входять русло річки Дністер та нижні частини русел гірських правих допливів Лімниці та Бистриці, прибережна 100 м зона, острови та стариці. Ділянка долини р. Дністер довжиною 25 км розміщена в західній частині України у межах Галицького району Івано-Франківської області.
Угруповання галькових річкових біотопів належать до категорії оселищ, які охороняються згідно додатку 4 Конвенції про охорону біорізноманіття у Європі. 4 види рослин, 6 видів комах, 10 видів риб, 9 птахи і 8 ссавців занесених до Червоної книги України. ВБУ має істотне значення для життєдіяльності 49 видів риб у період розмноження та підростання мальків, а також у зимовий і міграційний періоди. Протягом цілого року ВБУ є важливим місцем існування і кормодобування для видів ссавців, занесених до Червоної книги України, а саме: горностая (Mustela nivalis) та (видри (Lutra lutra). Тут розташовано також важливі кормові біотопи для рукокрилих.
Угіддя відповідає 7 критеріям:
Критерій 1: Репрезентативні, рідкісні або унікальні природні або майже природні типи водно-болотних угідь. Критерій 2: Рідкісні види та екологічні угруповання, що знаходяться під загрозою. Критерій 3: Біологічне різноманіття. Критерій 4: Підтримка на критичній стадії життєвого циклу або в несприятливих умовах. Критерій 6: >1% популяцій водоплавних птахів. Критерій 7: Важливі і репрезентативні види риб. Критерій 8: Нерестовища риб тощо.

 

 
Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк