УКРАЇНА
 
 
 
 
Меню

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Новини
  Гість | Вхід | Реєстрація |
Назад Назад

Не допустити лісових пожеж

Прийшла весна і тепле сонячне проміння остаточно розбудило живу природу: барвистим килимом квітів покрились луки і угіддя, усе більше зеленіють ліси, все гучніше лунають пташині мелодії. Спраглі за спілкуванням з природою, мешканці наших міст і сіл потягнулись до лісових масивів. І хоч протипожежна обстановка зараз є безпечною, хочу нагадати основні правила пожежної безпеки, аби приємний відпочинок не перетворився на несподівані проблеми.

Перш ніж запалити вогонь, окресліть місце багаття, зніміть дерен. Поки горить вогонь слідкуйте, щоб іскри не розліталися.

Перед тим як покинути місце відпочинку, обов’язково залийте багаття водою, навіть якщо вам здається, що вогонь остаточно погас і жару не зосталось. Дерен покладіть на випалене місце. Не забудьте забрати з собою сміття: порожні пластикові пакети та пляшки, консервні бляшанки, серветки тощо. Зібраний непотріб викиньте в перший же сміттєвий контейнер, який побачите дорогою додому.

Причини загорянь лісових масивів можуть бути найрізноманітнішими, однак головна з них - необережність людини. Майже 90 % лісових пожеж виникають через недотримання правил пожежної безпеки при поводженні з вогнем в місцях праці та відпочинку.

Пам’ятайте, що вкрай небезпечно кидати незгаслі сірники, недопалки; палити суху траву; розводити вогнища; залишати в лісі просочені горючими речовинами клапті тканин.

Ліс — наше багатство і недопустиме його знищення непередбаченим вогнем.

У пожежонебезпечний період слід дотримуватися особливої обережності в поводженні з вогнем.

Не розпалюйте багаття в лісі, якщо в цьому немає нагальної потреби.

Пам’ятайте! За жодних умов не можна розпалювати вогнища під пологом хвойного молодняку,особливо, в пожежонебезпечну погоду.

Не їдьте до лісу в автомобілі без вогнегасника.

Не можна заправляти пальним баки під час роботи двигунів внутрішнього згоряння, а також палити поблизу машин, що заправляються пальним.

Протипожежні заходи в лісі не складні, але потребують дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків

Тож оберігаймо «зеленого друга» від знищення вогнем, щоб завжди милуватися його красою, знаходити затишок під його кронами, дихати свіжістю на повні легені.

Пам’ятаймо, що уміння поводитись з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить нас від біди і страждань, що приносять пожежі.

Адміністрація Галицького НПП закликає громадян дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не допускати виникнення пожеж.

Пам’ятайте! Окрім шкоди, що буде завдана довкіллю та здоров’ю людей, порушник нестиме відповідальність за свої дії перед Законом.

 

Зеновій КОЗЕНКО, головний спеціаліст по охороні та захисту лісу Галицького НПП

 

 
Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк