УКРАЇНА
 
 
 
 
Меню

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Маленькі таємниці великого світу
  Гість | Вхід | Реєстрація |
Назад Назад

А що ви знаєте про кажанів..?

Здебільшого люди не ставляться прихильно до цієї групи тварин. Можливо, у цьому винні різні страшні історії та фільми жахів, пов’язані з цими істотами. Та насправді це милі, маленькі , пухнасті та дуже лякливі тварини.
 Ряд Рукокрилі (кажани) відноситься до класу Ссавців і, до речі , єдині представники цього класу, що можуть літати. Часто їх називають «летючі миші», але вони не мають жодного стосунку до ряду Мишоподібних!
 Це одна із найбільш вразливих груп ссавців, тому майже усі види занесені до Червоної книги і перебувають під охороною міжнародних конвенцій.
 На території України нараховують орієнтовно 30 видів кажанів, а на території Галицького НПП, згідно інвентаризації, зареєстровано 19 видів, що на даний момент становить найбільше число серед інших природних парків України.
 Рукокрилі - нічні тварини, вдень майже нічого не бачать, вночі бачать, але погано. Зате мають надзвичайно розвинений слух. У просторі орієнтуються за допомогою ехолокації (випускають ультразвукові сигнали і вловлюють відбите від навколишніх об’єктів відлуння), що допомагає їм коригувати свій політ.
 Протягом дня висять головою вниз у своїх сховищах (печерах, дуплах дерев, горищах будинків тощо). Кажани дуже охайні тварини, більшу частину дня приводять себе в порядок: розчісують кігтиками шерсть, вилизують крила.
 На відміну від інших ссавців, протягом року народжують лише один раз і по 1-2 малят. Дуже дбають про потомство, встановлено, що у перші 2-3 тижні після народження самки деяких видів взагалі не покидають сховища.
 Кормова база рукокрилих здебільшого складається з комах (є поодинокі види кажанів-вампірів, що живляться кров’ю інших тварин,а також плодоїдні, але вони не живуть на території України). Цікаво, що у місцях, де полює багато кажанів, майже немає комарів! Для прикладу можна сказати, що один кажан протягом ночі може з’їсти кілька грамів комарів, а це - кількасот комах.

Пам’ятайте, що усі види рукокрилих нашої фауни занесені до Червоної кини України і вилучати їх з природного середовища заборонено законом! Якщо ж раптом ви виявили цю беззахисну тварину у своїй оселі, то не панікуйте, а звертайтеся у науковий відділ Галицького НПП за адресою с.Крилос, вул. Галицька,1 , тел.+380684212035.

На фото - Вечірниця мала (Nyctalus leisleri (Kuhl, 1817)), надзвичайно рідкісний вид, знайдений біля контори Галицького НПП.

Автор - науковий співробітник Галицького НПП Рарик Мар'яна.
Фото - Маланюк Василь.

 

 
Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк