Фауна
Різноманітні біотопи, помірний клімат, наявність значної площі водойм, лісових масивів і відкритих просторів справили значний вплив на формування фауни та населення тварин в Галицькому НПП, котрі представлені, як карпатськими так і подільськими видами.
Вивченням фауни ссавців регіону до 2005 року практично ніхто не займався. На даний час, перелік ссавців Галицького НПП становить 63 види. В лісових масивах типовими мешканцями є олень шляхетний, сарна європейська, кабан, нориця руда, мишак жовтогорлий, білка звичайна, борсук, куниця звичайна і лисиця звичайна, їжак європейський та ін. На відкритих просторах чисельними є хом’як звичайний, заєць сірий, тхір чорний, ласка, куниця кам´яна, кріт європейський. З рідкісних зустрічаються горностай і тхір степовий. Для водно-болотних біотопів типовими є ондатра, щур водяний, видра річкова, дуже рідко можна зустріти норку європейську.
Орнітофауну, як одну з найважливіших складових екосистем парку, цілеспрямовано почали досліджувати наприкінці ХХ ст. Загалом, на даний час виявлено 242 види птахів, які належать до 54 родин з 18 рядів. Своєрідною особливістю цього регіону є переважання не горобиних над горобиними, що зумовлене високою мозаїчністю біотопів, наявністю різних типів водойм. Тут спостерігається значне домінування гніздових над не гніздовими. Осілими є 23% видів, 16% – пролітними, 43% – перелітними, 8 % – залітними, 9% – зимуючими. Також, виявляли 36 видів, котрі випадково залишались зимувати. Найбільше видове різноманіття у міграційний та гніздовий періоди спостерігається на риборозплідних ставках. На ставках функціонують потужні колонії сірощокої та чорношиєї пірникоз, сірої і рудої чапель, малої та великої чепур, кваків. Важливими водоймами є Бурштинське водосховище і р. Гнила Липа (в нижній течії). Взимку вини позбавлені криги, їхні береги порослі верболозами і плодовими деревами та кущами, що зумовлює скупчення тут не тільки типових, а й випадково зимуючих птахів.
Плазуни парку представлені черепахою болотяною, гадюкою звичайною, мідянкою, вужем звичайним, ящірками прудкою і живородною, веретільницею ламкою.
Земноводні парку представлені: тритонами звичайним, гребенястим, альпійським і карпатським, саламандрою плямистою, кумками жовточеревою і червоночеревою, ропухами сірою та зеленою, часничницею, райкою деревною, жабами трав´яною, ставковою, їстівною, озерною, гостомордою та пруткою.
У водоймах, що знаходяться в межах парку, виявлено одного представника круглоротих – міногу українську і 56 видів риб. У річках водяться щука звичайна, плітка, вирезуб, головень звичайний, ялець, краснопірка, білизна, підуст, пічкур звичайний, марена звичайна, бистрянка, плоскирка звичайна, лящ звичайний, короп європейський, голець звичайний, щиповка звичайна, в'юн звичайний, сом європейський, судак звичайний, окунь річковий, та інші. Тільки у Дністрі зустрічаються стерлядь, чоп великий (в минулому виявляли севрюгу і шипа), а в Лімниці – форель струмкова, харіус європейський, щиповка гірська. Для дністрових стариць характерні: лин озерний, карасі звичайний і сріблястий.
Станом на 01.01.2019-го року на території Галицького НПП зареєстровано 1913 видів евкаріотичних безхребетних організмів, що належать до трьох супергруп: Амебозоїв, САР та первинноротих Опістоконтів. Станом на 01.01.2019 року у Галицькому НПП обліковано 1598 видів комах приналежних до 121-єї родини, 13-ти рядів, 3-х підкласів, 2-х інфракласів та 1-го класу. Частка інвентаризованого видового багатства п'яти найчисельніших рядів комах (твердокрилих, перетинчастокрилих, двокрилих, лускокрилих, напівтвердокрилих) становить 94,2%.