Панівним типом рослинності у минулому на території були дубові й букові ліси. Загальна площа лісових ділянок Галицького НПП складає 11618,5 га. На території парку виділено 26 типів лісу, і зареєстровано 13 лісових зеленокнижних угруповань. У Галицькому НПП широко представлені діброви, бучини та яличники. В лісових урочищах парку під охороною знаходяться представники Червоної книги України:
– з вищих судинних рослин: підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, цибуля ведмежа, лілія лісова, зозулині черевички справжні, коручка пурпурова, коручка морозниковидна, скополія карніолійська, астранція велика, лунарія оживаюча, любка дволиста, любка зеленоквіткова, булатка великоквіткова, пальчатокорінник Фукса, пальчатокорінник плямистий, гніздівка звичайна, зозулині сльози яйцевидні;
– з грибів: грифоли листянолісова, трутовик зонтичний, лускач, мутин собачий;
– з ссавців: підковоніс малий, тхір лісовий, горностай;
– з птахів: лелека чорний, підорлик малий, пугач, сова довгохвоста;
– із земноводних: саламандра плямиста, тритон карпатський;
– з безхребетних: жук-олень, пасмовець тополевий, мінливець великий.
Діброви зазвичай займають рівнинні ділянки або нижні частини схилів пагорбів на території Галицького НПП. Основні заповідні діброви на території парку – урочища Діброва, Тенетниківський ліс, Соляна брама, Корчева.
Ліси з домінуванням бука лісового поширені переважно на правобережжі Дністра – найчастіше у середніх і верхніх частинах схилів пагорбів, часто з виходами гіпсів в урочищах Вербівці, Раків потік, Помярки.
Ялицеві ліси зростають на правобережній частині Галицького НПП. Особливе природоохоронне та наукове значення мають урочища Височанка та Глинний ліс.
Вербівці (Блюдниківське лісництво)
Неповторної краси букові діброви приваблюють своєю первісністю. Карбонатні материнські породи урочища пронизані глибокими карстовими лійками і печерами, є багатими на підземні річки та потоки. На денну поверхню виходять стрімкі гіпсові та вапнякові скелі, що тягнуться вздовж лівого берега р. Лімниця. Тут є декілька потужних джерел. Через цей масив, що є продовженням Карпатських лісів, лежать важливі міграційні шляхи звірів. Шляхетні олені, козулі європейські, кабани, лисиці і лісові куниці є типовими мешканцями цих лісів. Траплялися випадки коли сюди заходили навіть ведмеді бурі.Иннополисоy З «червонокнижних» тварин в урочищі мешкають борсук, малий підорлик, чорний лелека, сова довгохвоста, ростуть раритетні види вищих судинних рослин – цибуля ведмежа, підсніжник білосніжний, лілія лісова, астранція велика, коручка пурпурова, коручка морозниковидна, гніздівка звичайна, булатка великоквіткова, лунарія оживаюча. В урочищі прокладено туристичний маршрут «До Галичинських печер».
Раків потік (Блюдниківське лісництво)
Мальовничий лісовий потік, береги якого рясно вкривають рослини, занесені до Червоної книги України, – цибуля ведмежа та білоцвіт весняний. Також цікавою є участь в травостої регіонально рідкісних папоротей – фегоптериса з’єднуючого та страусового пера звичайного. З «червонокнижних» тварин в урочищі мешкають борсук, малий підорлик, чорний лелека та сова довгохвоста.
Діброва (Крилоське лісництво)
Урочище є одним з не багатьох уцілілих клаптиків еталонних дібров краю, де збереглися сторічні насадження дуба звичайного та дуба північного, а вздовж правого берега Лімниці зустрічаються дерева дуба звичайного, дуба північного, явора, липи серцелистої, верби, яким більше ста років. В урочищі прокладена еколого-пізнавальна стежка “По Діброві”. На маршруті зустрічається багато ділянок, цікавих для детального огляду й вивчення допитливими натуралістами, а також, пам’ятки історії та культури. З рідкісних тварин тут зустрічається довгохвоста сова, пугач, та борсук, а з рослин – лілія лісова, цибуля ведмежа, гніздівка звичайна, любка дволиста, любка зеленоквіткова, коручка пурпурова та ін.
Глинний ліс (Крилоське лісництво)
В урочищі формуються вологі дубово-грабові субучини з підростом ялиці і дубові суялинники, де можна ростуть столітні ялиці. Мальовничі лісові потоки, береги яких навесні рясно вкриті рідкісними рослинами (білоцвіт весняний і підсніжник білосніжний), беруть свій початок з потужних джерел, які мають назву «Дзвінна». За переказами, поблизу цих джерел в минулому тут височіла дзвіниця монастиря, яка, очевидно, стала причиною такої назви. Це єдине урочище парку, де зустрічається «червонокнижні» саламандра плямиста і тритон карпатський. Також тут часто спостерігали підорлика малого та сову довгохвосту.
Кінчаки (Галицьке лісництво)
Грабово-дубовий лісовий масив. Цінний насадженнями дерев дуба звичайного, вік яких сягає близько ста двадцяти років. Об’єкт потребує детального флористичного і фауністичного дослідження.
Галич Гора (Галицьке лісництво)
Лісовий масив на Галич Горі представлений насадженнями дуба звичайного, дуба північного, бука лісового, ясена звичайного та ін. В трав’яному покриві зустрічаються рослини, занесені до Червоної книги України, це підсніжник білосніжний, лілія лісова, зозулині черевички справжні, любка дволиста, пальчатокорінник Фукса, пальчатокорінник плямистий, гніздівка звичайна, зозулині сльози яйцевидні. З рідкісних тварин тут охороняються сова довгохвоста і борсук.
Корчева (Бурштинське лісництво)
Частково заболочений дубово-грабовий лісовий масив. Урочище має значну природоохоронну ботанічну цінність, так як на вологих ділянках тут ростуть рябчик шаховий і тирлич звичайний – рідкісні для регіону рослини. Тут регулярно зустрічаються козуля європейська і олень шляхетний.
Тенетники (Бурштинське лісництво)
Діброва представлена насадженням дерев дуба звичайного, вік яких шістдесять – сімдесять років. Об’єкт потребує детального флористичного і фауністичного дослідження.