Мікобіота

На даний час інвентаризаційний список грибів Галицького НПП складає 609 видів, які відносяться до 3 відділів, 6 класів, 18 порядків,  67 родин та 172 роди. У зв’язку зі значною залісненістю Галицкького НПП, традиційно найбільша частка видів є мікоризними грибами, підстилковими сапротрофами та сапротрофними  ксилотрофами.

Територія Галицького національного природного парку відзначається  майже усіма типами рослинності:  від степової до лісової, а тому існує широкий видовий спектр мікобіоти. Оскільки найбільшу площу парку займають дубово-грабові ліси, найвище видове різноманіття спостерігається саме тут. Мікобіота у мішаних лісах також досить багата за рахунок зростання тут як темнохвойних видів, так і видів, приурочених до широколистяних лісів, натомість, мікобіота букових лісів через велику затіненість не відзначається великою різноманітністю і чисельністю. Найменш продуктивними у видовому та кількісному відношенні є степові, лучні та рудеральні рослинні угрупування, однак, через погану вивченість мікобіоти  Галицького НПП цілком можливе виявлення нових видів у цих фітоценозах у майбутньому. Погано дослідженими залишаються фітоценози заплавних лук, штучні лісові угрупування червоного дуба, робінії псевдоакації та ін.

Плодові тіла грибів-макроміцетів Галицького НПП спостерігалися впродовж більшої частини року, за винятком кількох зимових місяців та ранньої весни. Перші плодові тіла грибів були зареєстровані уже в кінці березня–на початку квітня, а в окремі роки з ранньою весною – і в лютому. Найбільше видове різноманіття спостерігалося у вересні – жовтні, причому, в цей період при обліку видового складу були виявлені представники всіх родин і всіх еколого-трофічних груп.

Загальний перелік видів з ЧКУ складає 15 видів грибів.

  1. Боровик укорінений – Butyriboletus appendiculatus (Schaeff.) D. Arora & J.L. Frank
  2. Герицій коралоподібний – Hericium coralloides (Scop.)
  3. Грифола листувата – Grifola frondosa (Dicks.: Fr.) Gray
  4. Трутовик зонтичний – Polyporus umbellatus (Pers.) Fr.
  5. Мутин собачий – Mutinus caninus (Huds.) Fr.
  6. Мутин малиновий – Mutinus ravenelii (Berk. & M.A. Curtis) E. Fisch.
  7. Боровик неопушений – Hemileccinum depilatum (Redeuilh) Šutara
  8. Шишкогриб лускатий – Strobilomyces strobilaceus (Scop.) Berk.
  9. Філопор рожево-золотистий – Phylloporus rhodoxanthus (Schwein.) Bres.
  10. Печериця таблитчаста – Agaricus tabularis Pers.
  11. Білопавутинник бульбастий – Leucocortinarius bulbiger (Alb. & Schwein.) Singer
  12. Мухомор щетинистийAmanita solitaria Bull.: (Fr.) Mer.
  13. Сироїжка синювата – Russula turci Bres.
  14. Хрящ-молочник золотисто-жовтий – Lactarius chrysorrheus Fr.

15. Боровик бронзовий – Boletus aereus Bull