Рекреація

Рекреація

Національні парки відіграють значну роль у розвитку туризму, пропонуючи відвідувачам  різноманітні способи розслабитись, відновити сили й насолодитись красою навколишнього середовища.

Туристично-рекреаційна діяльність у національних парках є важливою складовою їхньої функції, спрямованою на забезпечення збереження природного середовища, екологічної освіти та розвитку туризму.

Тому одним із видів діяльності Галицького національного природного парку є туристично-рекреаційна.

Основні цілі рекреаційно-туристичного відпочинку:

  1. Фізичне відновлення – покращення здоров’я через перебування на природі, заняття спортом або оздоровчими практиками.
  2. Емоційне розвантаження – подолання стресу та відновлення психоемоційного балансу.
  3. Соціалізація – спілкування з іншими людьми, налагодження нових зв’язків.
  4. Культурний розвиток – знайомство з традиціями, історією, мистецтвом і культурою інших народів чи регіонів.
  5. Пізнавальна діяльність – вивчення нових місць, природних чи архітектурних об’єктів.

Рекреаційна діяльність на території Галицького Національного природного парку здійснюється відповідно до Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 22.06.2009 № 330, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.2009 за № 679/16695.

Напрямки провадження рекреаційної діяльності Парку є:

 

  • створення умов для організованого та ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму збереження природних комплексів та об'єктів;
  • забезпечення попиту рекреантів на загальнооздоровчий, культурно-пізнавальний відпочинок;
  • благоустрій уже наявних та створення нових рекреаційних місць відпочинку.
  • обґрунтування і встановлення допустимого рівня антропогенного навантаження, у тому числі, зумовленого провадженням рекреаційної діяльності, на територію, природні комплекси та об'єкти Парку;
  • організація рекламно-видавничої та інформаційної діяльності.

Туристичний маршрут Галицького національного природного парку

Для відвідувачів парку прокладено Туристичний маршрут   “Княжа Криниця – Замкова Гора”, що поєднує історичну, природну та культурну спадщину регіону. Цей маршрут дозволяє зануритися в історію середньовічної Галицької держави та насолодитися красою природного довкілля.

Марка маршруту зелено-червона. Довжина — 7,4 км.

Приблизна тривалість екскурсії – 4 години.

 Основні точки маршруту:

Княжа Криниця- Це природне джерело, яке вважається сакральним для місцевих жителів. За легендою, джерело з’явилося завдяки молитвам князя Данила Романовича (Данила Галицького).

 Музей історії Давнього Галича  — це відділення національного заповідника «Давній Галич».

Галичина могила. Курган(високий пагорб), який колись  вивищувався над стольним містом, охороняючи підступи до нього.

Успенський собор. Це — чинний греко-католицький храм, пам’ятка архітектури національного значення.

Музей народної  архітектури та побуту Прикарпаття є структурним підрозділом Національного заповідника «Давній Галич». Тут ви познайомитеся з архітектурою і побутом жителів Прикарпаття кінця ХVІІ — початку ХХ ст.

Під час маршруту туристи зможуть побачити унікальну флору і фауну цього регіону, що належить до Галицького національного природного парку.

Музей «Природа землі Галицької»  Весь наш парк обійти складно за два дні, тому запрошуємо вас у наш музей, де ви побачите міні копію Галицького національного природного парку з типовими й унікальними природними комплексами й екосистемами: водно-болотною, лучно-степовою та лісовою.

Центр реабілітації та реінтродукції диких тварин  із 2007 року приймає в Галицькому парку хворих і скалічених тварин, які не можуть самостійно вижити в дикій природі. Після реабілітації звірів повертають у дику природу (якщо це можливо).

Екзотаріум і дендрологічний парк. Якщо місцевими лісами ви намилувалися, радимо завітати до нашого екзотаріуму. Тут ви побачите близько 100 видів екзотичних дерев, як-от ягідний тис, кизильник, барбарис.

Старостинський (Галицький) замок  Галицький замок споруджено в середині ХІV ст., однак його попередника вперше згадують 1114 р. як укріплену цитадель — замок галицьких князів; З вершини гори відкривається мальовничий вид на річку Дністер та околиці.

Під час маршруту туристи зможуть побачити унікальну флору і фауну цього регіону, що належить до Галицького національного природного парку.

 

Зони стаціонарної рекреації :

 

Рекреаційні зони в національних парках — це спеціально облаштовані території, які призначені для відпочинку, екологічного туризму, освіти та збереження природних екосистем. Вони поєднують можливість активного чи пасивного відпочинку із турботою про природу

Ефективна організація туристично-рекреаційної діяльності вимагає балансу між розвитком туризму та збереженням природних ресурсів.

На території Галицького парку функціонують такі рекреаційні пункти: «На Сімлині», «На старій Галицькій дорозі», «Лісовий затишок».  Всі відпочинкові місця знаходяться в оточенні мальовничого лісу та облаштовані альтанками, ящиками для сміття, мангалами, лавочками.