УКРАЇНА
Меню

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Науково-дослідна діяльність Публікації
  Гість | Вхід | Реєстрація |

Протягом 2006 року наукові співробітники парку стали авторами і співавторами наступних наукових публікацій:Наконечний О. Рідкісні види вищих судинних рослин Галицького національного природного парку. Актуальні проблеми ботаніки, екології та біотехнології. – Матеріали міжнародної конференції молодих учених-ботаніків (27-30 вересня, 2006 р., м. Київ). – Київ: Фітосоціоцентр: 56–57, 2006.Башта А.- Т., Бучко В. Факт повного альбінізму Rhinolophus hipposideros (Chiroptera) на Прикарпатті, Україна.Vestnik zoologii, 40 (1): 94, 2006.Подано до друку:Бучко В. В. Рідкісні птахи Галицького національного природного парку, та його околиць.

(Збірник по «червонокнижних» видах птахів України).Бокотей А. А., Дзюбенко Н. В., Бучко В. В., Скільський І. В.Сучасне поширення та чисельність чорного лелеки в межах північно-східного макросхилу Українських Карпат. (Збірник по «червонокнижних» видах птахів України).Bashta A.-T., Buchko V. Total albinism in the Lesser Horseshoe bat Rhinolophus hipposideros (Eastern Carpathians, Ukraine) // Stusia Chiropterologica. - 2006.- 1. - .....Підготовлено до друку:Наконечний О. Орхідеї Галицького національного природного парку (журнал „Flora”, Лондон, Англія).

Резюме статті: подається вперше для території Опілля та Передкарпаття (у межах ГНПП) видовий склад родини Орхідних (усі представники цієї родини занесені до Червоної книги України). Описується їх екологічна приуроченість, подаються основні ландшафти та геологія регіону, розглядається загроза зникнення орхідних та пошук шляхів їх охорони).Наконечний О. Рідкісний вид водяний горіх на території Галицького національного природного парку (Український ботанічний журнал, Київ).

Резюме статті: подаються результати ботанічних досліджень болотно-водного фонду ГНПП і наводяться основні локалітети зі зростанням водяного горіха, - виду, що занесений до Червоної книги України та Бернської конвенції про охорону рослин. Розглядається ценотичний склад виявлених осередків, перспективи збереження виду на території ГНПП, створено карту з поширенням водяного горіха в регіоні.Наконечний О. Унікальність флори та рослинності збережених залишків болотних масивів басейну р. Гнила Липа. (Вісник Львівського університету, Львів).

Резюме статті: розглядаються причини зникнення залишків болотних масивів басейну р. Гнила Липа у зв’язку з попереднім осушенням території, наводяться осередки рідкісної реліктової флори з поданням важливіших загрожених видів, що зникають, розглядається стан охорони виділених локалітетів.Наконечний О. Попередній список раритетних вищих судинних рослин Галицького національного природного парку (Український ботанічний журнал, Київ).

Резюме статті: подається огляд історії флористичних досліджень на сучасній території ГНПП, висвітлюються результати попередньої інвентаризації флори регіону і подається попередній список важливіших рідкісних видів з метою посилення їх охорони (іде мова про 47 видів вищих судинних рослин, які внесені до Червоної книги України, Європейського Червоного списку тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення в світовому масштабі і додатку І до Бернської Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі).

Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк