УКРАЇНА
 
 
 
 
Меню

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Маленькі таємниці великого світу
  Гість | Вхід | Реєстрація |
Назад Назад

Орлан-білохвіст

Орлан-білохвіст - велика птаха. Її загальне забарвлення темно-буре, махові чорно-бурі (однотонні) в польоті розставлені пальцеподібно. Крила широкі і довгі, хвіст короткий і клиноподібний, у дорослих птахів білий. Дзьоб дуже потужний, у дорослих жовтуватого забарвлення. У дуже старих орланів голова і шия зі світлими вершинами пір’я (сиві), від чого в польоті іноді здаються білими, однак темнішими, ніж яскраво-білий хвіст. Маса самців 3,0-5,5 кг, самок - 4,0-7,0 кг, довжина тіла - 70-98 см, розмах крил - 200-250 см. Самки, однак, за забарвленням не відрізняються від самців. Молоді орлани-білохвости чорно-бурі з чорнуватою головою, черевце білувате з бурими відмітками, хвіст різко урізаний, бурий, дуже короткий, дзьоб з чорнуватим кінцем. Очі бурі або сіро-бурі. Відрізняються від інших хижих птахів більшими розміром (зокрема мають більшу голову і дзьоб) та могутнішою статурою, поступаючись розміром лише грифам. Голос - голосний гавкаючий або каркаючий клекіт. При хвилюванні - серія коротких скрипучих криків, які нагадують металічний скрип. У орланів відмінний зір, а особливе розташування очей дає їм відмінний бінокулярний зір, а також периферичний зір.


Зустріти орлана-білохвоста можна в лісах з високими деревами поблизу великих водойм (за 3 - 5 км), заплавних лісах. У степових і гірських районах – на узбережжях водойм з високими деревами або скелями, зручними для гніздування. 
Політ важкий, с глибокими помахами крил. При ширянні крила тримає прямо, на одній лінії, іноді трішки спускаючи кінці вниз, як шуліка. Ефектні шлюбні ігри орланів. Коли дві величезні птахи, зціпивши витягнуті назустріч один одному лапи, з великої висоти падають, перевертаючись, до самої землі — видовище незабутнє. Дух захоплює, якщо пара «нагадається», що треба розчепити кігті, тільки на відстані двох-трьох метрів від землі.
Орлан-білохвіст - моногам, пари у них постійні. Дорослі птахи протягом усього року тримаються парою. Відкладають переважно по два яйця, але старше, більше пташеня часто вбиває свого молодшого одразу після вилуплення.
Орлан - поліфаг, харчується рибою і падлом. Риба становить близько 80 % його здобичі. Серед птахів найчастішою здобиччю є крижні.
Ареал видуохоплює більшу частину Євразії (переважно лісотундрова та лісова зони).Донедавна гніздився по всій Україні, тепер трапляється головним чином у басейні Дніпра, Сіверського Дінця та у західних областях. На зимівлі спостерігається уздовж Дніпра (на водосховищах), на півночі Кримського півострова, у Присивашшi, Чорноморському біосферному заповіднику.

 

 
Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк